PiK Plast - okna, drzwi, rolety, bramy garażowe

Lubin - 76 845 65 11

Promocje na drzwi, okna i bramy garażowe

Dbamy o interesy Klientów, organizując cykliczne zniżki i rabaty na naszą ofertę drzwi i okien. PiK Plast z Lubina zapewnia promocje na drzwi, okna i bramy garażowe renomowanych producentów, gwarantując korzystny stosunek...

Czytaj więcej

GaleriaNaprawa rolety, wymiana taśmy, wieszaków, łożyskNaprawa rolety, wymiana zwijacza

W tym artykule chciałbym zawrzeć kilka wskazówek, które pomogą Państwu podjąć decyzję o zakupie okien.

Codziennością moją i pewnie większości handlowców naszej branży jest telefon od klienta z pytaniem "Ile u was kosztuje okno, takie typowe w bloku, takie jak u sąsiada niedawno wstawialiście", lub e-mail "Proszę o wycenę okien wymiary w załączniku"!.

Przewrotnie posłużę się analogią i zadam pytanie: - ile kosztuje chleb?

Pewnie większość z nas zna odpowiedź na to pytanie, ale czy każdy odpowie tak samo? Na pewno nie!

Chleb zwykły 500 g - 1,59 (promocja) w tej samej piekarni 600g z sezamem 2,70, chleb razowy 400 g 3,20 chleb o niskim indeksie glikemicznym ponad 4,00 zł. Rozpiętość cenowa znaczna, bo i produkt dla każdego z nas wg naszych potrzeb.

Potrzeba leży u podstaw określenia kształtu oferty, zadajmy sobie więc pytanie jakie potrzeby "zaspokaja" okno? i które z nich są dla Mnie najbardziej istotne?

Bezpieczeństwo - ochrona przed zimnem lub upałem, ochrona przed deszczem, ochrona przed intruzami, ochrona prywatności, bezpieczeństwo użytkowania także jeśli domownikami są dzieci, ognioodporność, ochrona przed hałasem, bariera dla komarów czy os.

Estetyka, powinno pasować zarówno do wystroju wnętrza i komponować się z zewnętrznymi elementami budynku takimi jak dach, kolor elewacji lub system odprowadzenia wody deszczowej.

Funkcjonalność - sposób otwierania i zamykania okna, łatwość użytkowania, wygoda, zapewnienie optymalnej ilości światła dziennego,

Wytrzymałość - pewność że okno będzie nam służyło przez wiele lat (gwarancja, serwis, marka),

Energooszczędność - coraz częściej stawiana na pierwszym miejscu w rozmowach z klientami.

W zależności od naszych potrzeb okna mogą mieć różne cechy, a co za tym idzie różne ceny.

Podtstawowe cechy mające wpływ na cenę to:

wymiar, podział, kolor, kształt, funkcja, przeznaczenie, wyposażenie, profil (kształtownik z jakiego wykonane są ramy i skrzydła), rodzaj montażu.

Podsumowując, warto w rozmowie z handlowcem zwrócić uwagę na nasze potrzeby oraz na cechy jakie nasze okno mieć powinno.

Piotr Janik

MISJA

Naszą misją jest zbudowanie trwałych relacji partnerskich z naszymi klientami, poprzez rzetelność, wiarygodność i profesjonalizm. Mamy świadomość, że najlepszą wizytówką naszej firmy jest zadowolony klient.

ZAPRASZAMY

Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00

PiK Plast Piotr Janik
ul. Szpakowa 15
59-300 Lubin