PiK Plast - okna, drzwi, rolety, bramy garażowe

Lubin - 76 845 65 11

Promocje na drzwi, okna i bramy garażowe

Dbamy o interesy Klientów, organizując cykliczne zniżki i rabaty na naszą ofertę drzwi i okien. PiK Plast z Lubina zapewnia promocje na drzwi, okna i bramy garażowe renomowanych producentów, gwarantując korzystny stosunek...

Czytaj więcej

Galeria

Nawiewniki zwane też nawietrzakami

Czym są, czemu służą, dlaczego, kiedy i jaki typ zamontować?

frezowanie otworu pod nawiewnik Lubin  Nawietrzaki Lubin

Nawiewnik rzutnia regulator  Nawiewniki Lubin czerpnia

Nawiewnik czerpnia rolety Lubin

Podstawową funkcją nawiewników bez względu na ich typ jest dostarczanie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia, w którym są zainstalowane. Są nieodzownym elementem systemu wentylacji grawitacyjnej, w której obieg powietrza nie jest wymuszany przez dodatkowe urządzenia. Sprawne kanały wentylacyjne to wyciągowa część systemu wentylacji. Aby mówić o sprawnej-optymalnej wymianie powietrza należy zapewnić, ciągły i kontrolowany dopływ świeżego powietrza. I tu właśnie jest miejsce dla nawiewników.

Podstawowe symptomy niewydolnej wentylacji są następujące:

Odczuwalny zaduch po wejściu do pomieszczenia z zewnątrz.

Na szybach okiennych pojawiają się skropliny pary wodnej obwodowo lub na całej wewnętrznej powierzchni szyb.

Poziom wilgotności na higrometrze przekracza dopuszczalną normę (40-60%).

Na ścianach (w narożach) pojawiają się zmiany (przebarwienia) wskazujące na rozwój pleśni i grzybów.

Jeśli zaobserwowałeś u siebie powyższe zjawiska, zachodzi duże prawdopodobieństwo, że masz problem z wilgocią kondensacyjną, którą można wyeliminować poprzez zamontowanie nawiewników w Twoich oknach. Skontaktuj się z nami! nieodpłatnie dokonamy oględzin, pomożemy w postawieniu diagnozy i dobierzemy odpowiednią ilość nawiewników.

Rodzaje nawiewników:

1) Dowrębowe, nie wymagają przewiercania okien ale mają stosunkowo niską przepustowość, konieczność wycięcia fragmentów uszczelki na długości nawiewnika.

2) Mechaniczno-ręczne (ciśnieniowe), wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację przepływu do zamknięcia włącznie.

3) Higrosterowane - Elementem odpowiedzialnym za automatyczną regulację jest higrometr z czujnikiem poliamidowym, który mierzy wilgotność względną powietrza w pomieszczeniu i bezpośrednio steruje położeniem przepustnicy nawiewnika. W ten sposób dostosowuje wydajność wentylacji do poziomu wilgotności - zwiększa wydajność przy dużej wilgotności, zmniejsza przy małej. Urządzenie działa samoczynnie i nie wymaga źródła zasilania w energię.

Od kilku lat zajmujemy się sprzedażą nawiewników, a także wyposażamy w nie okna z naszej oferty (opcja).
Obsługujemy naszych Klientów na terenie Lubina i innych miast region Dolnego Śląska.

Więcej informacji na stronie naszego partnera handlowego http://www.brevis.com.pl/.

MISJA

Naszą misją jest zbudowanie trwałych relacji partnerskich z naszymi klientami, poprzez rzetelność, wiarygodność i profesjonalizm. Mamy świadomość, że najlepszą wizytówką naszej firmy jest zadowolony klient.

ZAPRASZAMY

Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00

PiK Plast Piotr Janik
ul. Szpakowa 15
59-300 Lubin