PiK Plast - okna, drzwi, rolety, bramy garażowe

Lubin - 76 845 65 11

Czym jest PU SAFE?
PU Safe to farba, dzięki której w prosty sposób możemy uszczelnić styk okno-mur wypełniony pianką poliuretanową, jednocześnie zabezpieczając ją przed korozją pod wpływem UV. Niemiecki producent firma Thermoshield gwarantuje w tym zakresie bardzo dobre właściwości użytkowe szczeliny dylatacyjnej przy zastosowaniu na piankę powłoki Pu Safe deklarując:

Wodoszczelność: E1350,
Przepuszczalność powietrza: kl. 4,
Odporność na UV 5 lat.

To produkt zaprojektowany i dedytkowany właśnie do naszych rozwiązań czyli jako powłoka uszczelniająca szczelinę dylatacyjną wypełnioną pianką poliuretanową między ramą okienną lub drzwiową a murem. 

Uważamy, że jest to bardzo ciekawa alternatywa do stosowanych obecnie w technice "ciepłego montażu" folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych oraz taśm rozprężnych. Dlaczego? Oto kilka argumentów:

1. Prostota wykonania uszczelnienia - w zasadzie sprowadza się do ścięcia nadmiaru pianki i pomalowania jej farbą PU Safe. (dokładność z pewnością ma tu duże znaczenie). Jest na tyle prosta, że z pewnością wielu inwestorów indywidualnych może wykonać uszczelnienie we własnym zakresie. 
2. Niskie koszty - niewygórowana cena farby w przeliczeniu na 1mb obwodu okna oraz krótki czas potrzebny do jej zastosowania.
3. Brak konieczności tynkowania otworów przed montażem. Oczywiście wydajość farby oraz szczelność połączenia w takim przypadku pewnie będzie niższa, ale coś za coś.
4. Farbę można nakładać po montażu okien - w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie ma koniczności odraczania montażu, a farbę można zaaplikować w póżniejszym czasie. Nadmiar pianki zostaje ścięty przed malowaniem, a minimalna korozja wierzchniej powłoki w krótkim czasie nie spowoduje utraty jej właściwości. Ponadto PU Safe ma zdolność wytransportowania wilgoci z pianki do otoczenia.
5. W przypadku wymiany okien często z przyczyn technicznych nie można zastosować folii, a PU Safe z uwagi na jej płynną konsystencję może być wykorzystana.


-----------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY

Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00

PiK Plast Piotr Janik
ul. Szpakowa 15
59-300 Lubin