PiK Plast - okna, drzwi, rolety, bramy garażowe

Lubin - 76 845 65 11

Czym jest PU SAFE?
PU Safe to farba, dzięki której w prosty sposób możemy uszczelnić styk okno-mur wypełniony pianką poliuretanową, jednocześnie zabezpieczając ją przed korozją pod wpływem UV. Niemiecki producent firma Thermoshield gwarantuje w tym zakresie bardzo wysokie parametry powłoki deklarując:

Wodoszczelność: E1350,
Przepuszczalność powietrza: kl. 4,
Odporność na UV 5 lat.

To produkt zaprojektowany i dedytkowany właśnie do naszych rozwiązań czyli do montażu okien.
Uważamy, że jest to bardzo ciekawa alternatywa do stosowanych obecnie w technice "ciepłego montażu" folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych oraz taśm rozprężnych. Dlaczego? Oto kilka argumentów:
1. Prostota wykonania uszczelnienia - w zasadzie sprowadza się do ścięcia nadmiaru pianki i pomalowania jej farbą PU Safe. (dokładność z pewnością ma tu duże znaczenie)
2. Niskie koszty - niewygórowana cena farby w przeliczeniu na 1mb obwodu okna oraz krótki czas potrzebny do jej zastosowania.
3. Brak konieczności tynkowania otworów przed montażem. Oczywiście wydajość farby w takim przypadku pewnie będzie niższa, ale coś za coś.
4. Farbę można nakładać po montażu okien - w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie ma koniczności odraczania montażu, a farbę można zaaplikować w póżniejszym czasie. Nadmiar pianki zostaje ścięty przed malowaniem, a minimalna korozja wierzchniej powłoki w krótkim czasie nie spowoduje utraty jej właściwości. 
Ponadto PU Safe ma zdolność wytransportowania wilgoci z pianki do otoczenia.
5. W przypadku wymiany okien często z przyczyn technicznych nie można zastosować folii, a PU Safe z uwagi na jej płynną konsystencję może być wykorzystana.


-----------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY

Nasze biura czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

PiK Plast Piotr Janik

ul. Wierzbowa 10
59-300 Lubin

ul. Szpakowa 15
59-300 Lubin