PiK Plast - okna, drzwi, rolety, bramy garażowe

Lubin - 76 845 65 11

 

Okna dachowe na poddaszu przyczyniają się do tego, że wnętrze jest doskonale doświetlone naturalnym światłem słonecznym, a jednocześnie nadal zachowuje swój przytulny klimat. To świetne rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i aranżacyjne. Coraz więcej posiadaczy poddaszy w domu decyduje się na montaż okien dachowych.

Czy jednak zawsze jest do dobre rozwiązanie? Warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Zalety okien dachowych

Okna dachowe umożliwiają dostęp naturalnego światła słonecznego do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Można je montować właściwie w każdym dachu, który jest nachylony pod kątem od 15 do 90 stopni. Są więc uniwersalne, a jednocześnie nie wpływają w żaden sposób na konstrukcję pokrycia dachowego. Co więcej, ze względu na utrudniony dostęp, zapewniają większy poziom bezpieczeństwa przed ewentualnymi włamaniami, a także chronią przed ciekawskim wzrokiem podglądaczy. Kołnierze do okien dachowych występują także w zespoleniach co umożliwia ich łączenie w pary w pionie i poziomie, a także rzędy np. 2x2, 2x3 itp., co daje wrażenie okazałego fragmentu szklanego dachu, na kształt pionowych fasad aluminiowych.

Wady okien dachowych

Ten rodzaj okien jest szczególnie narażony na oddziaływanie wilgoci, dlatego też bardzo ważne jest, aby wybierać modele paroszczelne (to zależy od materiału, z którego zostały wykonane). Również rama okien musi być zbudowana z tworzywa odpornego na wilgoć. Dodatkowo powinny być w nich zamontowane specjalne nawiewniki, zapewniające stałą wymianę powietrza. Firma PiK Plast posiada w sprzedaży wyłącznie okna spełniające powyższe wymagania. W ofercie posiadamy okna dachowe znanych producentów takich jak Fakro, Velux, czy Roto.

W okresie letnim okna dachowe mogą przyczyniać się do zbyt mocnego nagrzania pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, dlatego warto zamontować w nich rolety lub żaluzje. Okna tego rodzaju stosunkowo szybko się brudzą, dlatego też wymagają częstego czyszczenia. W porze zimowej należy również regularnie usuwać zalegający na szybie śnieg, a jesienią — zeschłe liście.

Znając wszystkie wady i zalety okien dachowych, można dokonać w pełni świadomego wyboru. Z całą pewnością jednak jest to rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale i bardzo funkcjonalne.

ZAPRASZAMY

Nasze biura czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

PiK Plast Piotr Janik

ul. Wierzbowa 10
59-300 Lubin

ul. Szpakowa 15
59-300 Lubin